B. Petchenik vardo vaikų žemėlapio konkursas

Pateikta: 2017-06-15 13:29

Barbaros Pečenik (Barbara Petchenik – buvusi TKA viceprezidentė, ilgą laiką dirbusi su vaikams skirtais žemėlapiais) vardo pasaulinis vaikų žemėlapio konkursas pradėtas organizuoti 1993 m. Tarptautinė Kartografų Asociacija (International Cartographic Association, ICA) vienija kartografų draugijas iš 84 valstybių, kurios gali dalyvauti konkurse. Kiekviena valstybė narė vykdo nacionalinius konkursus bei atranką savo šalyje. Konkursą Lietuvoje organizuoja Lietuvos kartografų draugija (LKD), kuri nuo 2003 m.  yra TKA narė. Šiais metais į nacionalinį konkursą B. Petchenik vardo vaikų žemėlapio konkursas "Mums patinka žemėlapiai!" ("We Love Maps") buvo atsiųsta 857 darbai. Iš jų išrinkti 142 geriausi, kurie dalyvaus parodoje. Mūsų mokyklos mokinės Robertos Diekontaitės darbas buvo išrinktas  tarp 142 geriausių, kurie dalyvaus parodoje.  Gretos Venclauskaitės darbas pateko tarp 6 geriausių darbų, kurie atstovaus Lietuvą tarptautiniame žemėlapių konkurse Vašingtone. Mokines konkursui ruošė dailės mokytoja metodininkė Ingrida Taujanskienė. Sveikiname.