Vaikų ir jaunimo festivalis „Muzika kviečia kiekvieną“

Pateikta: 2016-01-19 08:51 (atnaujinta: 2016-01-20 08:16)

Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija nuo 2015 m. rugsėjo mėnesio vykdė kultūrinį edukacinį projektą "Muzika kviečia kiekvieną". Festivalio tikslas padėti muzikuojantiems vaikams išreikšti save kūryboje, auginti savąją savivertę, turtinti sceninę ir kūrybinę patirtį, žadinti mokymosi motyvaciją ir meilę muzikai. Festivalis apjungė daugelį Vakarų Lietuvos regiono ugdymo įstaigų. Konservatorijos muzikinių dalykų mokytojai susibūrė į grupes ir aplankė: Plungės, Platelių, Salantų, Mažeikių, Telšių, Tauragės, Šilalės, Pagėgių, Palangos, Gargždų, Rietavo, Šilutės, Klaipėdos J. Karoso ir J. Kačinsko muzikos ir meno mokyklas.

Konservatorijos mokytojai mokyklose išklausė mokyklų parengtus atlikėjus ir geriausius koncertų numerius atrinko baigiamajam festivalio „Muzika kviečia kiekvieną“ koncertui Klaipėdos koncertų salėje. Baigiamajame festivalio koncerte projekto dalyviai muzikuos kartu su žymiais Lietuvos muzikais: Justu Dvarionu (fortepijonas), Asta Krikščiūnaite (sopranas), Steponu Januška (džiazo vokalas), Mindaugu Bačkumi (violončelė), Danieliumi Praspaliauskiu (saksofonas).

2016 m. sausio 16 dieną, Klaipėdos koncertų salėje, mokyklos chorinio dainavimo 6 klasės mokinys Linas Drąsutis, parengtas mokytojos Vitos Baužytės, turėjo unikalią galimybę koncerte atlikti  C. Frankas duetą ,,Panis Angelicus su Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate sopranu  Asta Krikščiūnaite. Foto