Tarptautinis akordeonistų konkursas

Pateikta: 2020-10-26 18:06

Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykla, kartu su partneriais – Lietuvos akordeonistų asociacija, Vilniaus akordeonistų draugija ir Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokykla nuo 2016 m. organizuoja Tarptautinį muzikos ir meno mokyklų jaunųjų akordeonistų konkursą–festivalį, skirtą Vaclovui Furmanavičiui atminti. Salantų meno mokyklos akordeonistų trio: Dovydas Būtė, Karolis Bacys ir Matas Kuzminsakas 2020 m. spalio 22 – 24 dienomis dalyvavo  III virtualiame Tarptautiniame Vaclovo  Furmanavičiaus  muzikos, meno mokyklų ir konservatorijų akordeonistų konkurse–festivalyje.

Konkurse-festivalyje buvo kviečiami dalyvauti Lietuvos bei užsienio meno ir muzikos mokyklų bei konservatorijų solistai ir įvairios sudėties ansambliai (akordeonų duetai, trio, kvartetai, kvintetai bei mišrūs ansambliai, kuriuose yra bent vienas akordeonas). Festivalio ir konkurso dalyvių video įrašus vertino kompetentinga komisija. Konkurse varžėsi atlikėjai iš Baltarusijos, Lenkijos, Latvijos, Rusijos, Bulgarijos ir Lietuvos, o festivalio dalyvius sudarė atlikėjai iš Lietuvos. Konkurso-festivalio dalyviai apdovanoti laureatų diplomais ir diplomantų raštais.

Salantų meno mokyklos akordeonistų trio: Dovydas Būtė, Karolis Bacys ir Matas Kuzminskas apdovanoti III virtualaus Tarptautinio Vaclovo Furmanavičiaus vardo konkurso III vietos Laureato diplomu ir diplomu už dalyvavimą festivalyje. Akordeonistų trio konkursui ruošė mokytoja Sigutė Kryžauskienė. Sveikiname su gražiu laimėjimu.